Badanie krwi w Bełchatowie.
Gdzie wykonać badanie krwi w Bełchatowie? Z którego skorzystać laboratorium? Czy laboratoria medyczne w Bełchatowie pracują po południu, czy są otwarte w soboty i niedziele? Czy mogę wykonać badanie krwi w Bełchatowie bez skierowania od lekarza? Cennik badań laboratoryjnych.
Atrakcyjne pakiety badań laboratoryjnych kupisz na badamysie.pl.
Na pobranie krwi możesz się udać do punktów pobrań krwi w Bełchatowie.
Adres laboratorium, w którym możesz zbadać krew:
- Bełchatów, ul. Czapliniecka 93/95
Godziny otwarcia laboratorium przy ulicy w miejscowości :
Na stronie badamysie.pl znajdziesz bardzo korzystny cennik pakietów badań laboratoryjnych.
Wybierz interesujący pakiet badań laboratoryjnych w sklepie, zakup on-line. Badając się przez sklep nie ponosisz dodatkowej opłaty za pobranie krwi.
Po zakupie wydrukuj otrzymane poprzez e-mail potwierdzenie zakupu (ewentualnie możesz okazać je ze swojego smartfona) i już po chwili możesz udać się do wybranego podczas zakupu laboratorium.
Już wiesz gdzie zrobić wyniki krwi?
Faktury VAT są wysyłane emailem w ciągu kilku minut od zakupu.
Wybrane laboratoria analityczne pracują także w soboty i niedzielę.
W punkcie pobrań przed pobraniem krwi możesz wypełnić zlecenie wysłania wyników emailem. Nie zapomnij być na czczo!
Lista punktów pobrań oraz dni i godziny pracy
Sprawdź jak się przygotować do badań!
Układając poszczególne pakiety badań posiłkowaliśmy się sugestiami najlepszych lekarzy specjalistów. Postaraliśmy się, aby były w atrakcyjnych cenach. Pakiety są sprofilowane dla sportowców, kobiet, mężczyzn, dzieci. Inne pakiety sprawdzą jak pracują Twoje narządy (np. wątroba, nerki, trzustka). Inne będą wykrywały wczesne stadia różnych chorób. Pamiętaj! Choroba wcześnie wykryta może być szybko uleczona! Cennik pakietów badań laboratoryjnych
Badania krwi: 6 powodów, by zbadać krew
Myślisz, że tylko skomplikowana diagnostyka pozwoli odkryć prawdę o twoim zdrowiu? Okazuje się, że do postawienia trafnej diagnozy bardzo często wystarczy zrobić proste badanie krwi. Kiedy na pewno dobrze jest zbadać krew?
Zrób badania krwi, jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie
Nadmiar obowiązków oraz ciężka praca fizyczna mogą być przyczyną dokuczliwego zmęczenia. Jeśli jednak prowadzisz unormowany tryb życia, nie zarywasz nocy i prawidłowo się odżywiasz, po dwóch dniach wszystko powinno wrócić do normy. Kiedy zmęczenie się przedłuża, zbadaj sobie krew. Bardzo możliwe, że twój organizm jest osłabiony, zmaga się z infekcją, na co wskazywać będzie za duża liczba białych krwinek i wysoki opad. Jeśli zaś okaże się, że OB jest prawidłowe, ale masz za mało czerwonych krwinek i niski poziom hemoglobiny, może to świadczyć o niedokrwistości, czyli anemii. Rozwija się ona często przy obfitych miesiączkach. W takim przypadku nie poprzestawaj na badaniu krwi. Idź też do ginekologa, bo przyczyną obfitych miesiączek bywają mięśniaki. Za mała liczba czerwonych krwinek i niski poziom hemoglobiny mogą się objawiać wypadaniem włosów. Taki stan dowodzi, że brak ci żelaza. Nie przyjmuj jednak preparatów z tym pierwiastkiem bez uzgodnienia z lekarzem.
Zrób badania krwi, jeśli tracisz na wadze
Apetyt dopisuje, a ty wciąż tracisz na wadze. W dodatku jesteś podenerwowana, szybko się męczysz i stale (nawet w chłodne dni) jest ci gorąco. W takim przypadku warto nie tylko zrobić morfologię, ale też oznaczyć stężenie hormonów tarczycy: TSH, T3 i T4. Ich nieprawidłowy poziom (za wysoki lub za niski) oraz niski poziom cholesterolu to znak, że tarczyca źle pracuje. Jeżeli wyniki badań tarczycowych są dobre, zgłoś się do lekarza. Nieuzasadniona utrata wagi może sygnalizować także postępującą chorobę nowotworową.
Zrób badania krwi, jeśli masz siniaki i pragnienie
Kiedy po lekkim uderzeniu lub mocniejszym uścisku robią ci się siniaki, zrób badanie krwi na krzepliwość. Poproś też w laboratorium, by sprawdzono, czy masz właściwy poziom cukru, bo skłonność do siniaków bywa jednym z objawów cukrzycy. Tak samo należy postąpić, gdy stale odczuwasz pragnienie. Zwykle dowodzi to złej tolerancji cukrów, zwłaszcza jeśli poza pragnieniem dokucza ci osłabienie i często miewasz infekcje błon śluzowych (np. pleśniawki). Zbyt wysoki poziom cukru w surowicy krwi zwykle jest sygnałem, że cierpisz na cukrzycę.
Zrób badania krwi, jeśli lubisz tłuste jedzenie
Masz nadwagę, ale i tak ciągle sięgasz po różne smakołyki, zwłaszcza tłuste mięsa i wędliny. Żeby przekonać się, czy nie ma to zgubnego wpływu na twój organizm, zrób tzw. lipidogram. Nieprawidłowy wynik badania oznacza poważne ryzyko rozwoju miażdżycy i kłopotów z sercem. O skłonności do schorzeń serca i miażdżycy będzie świadczył także zanik talii, czyli tzw. otyłość brzuszna. Sylwetka przypomina kształtem jabłko. W takiej sytuacji jak najszybciej zbadaj krew. Wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów zwiększa ryzyko zachorowania.
Zrób badania krwi, jeśli dokuczają ci stawy
Bóle stawów mogą być spowodowane nie tylko zmianami zwyrodnieniowymi, lecz także towarzyszyć infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Warto wtedy zrobić morfologię i skontrolować poziom tzw. białka C-reaktywnego. Gdy będzie go więcej, niż przewiduje norma, i OB również przekroczy dopuszczalne wartości, można podejrzewać, że w organizmie toczy się ostry stan zapalny, a znalezienie przyczyny złego samopoczucia wymaga przeprowadzenia dokładniejszych badań. Twoją uwagę powinny także zwrócić powracające stany zapalne gardła. Mogą sygnalizować choroby całego organizmu, np. zaburzenia odporności, białaczkę. W takim przypadku analiza krwi musi być wykonana wraz z rozmazem. Charakterystyczny wygląd limfocytów da odpowiedź, co się dzieje w organizmie.
Zrób badania krwi, jeśli pijesz alkohol
Jeden kieliszek wina dziennie służy zdrowiu, jednak mocniejsze trunki i do tego pite w znacznych ilościach źle wpływają na stan i pracę wątroby. Sygnałem, że wątroba sobie nie radzi, jest charakterystyczne zażółcenie białek oczu i skóry oraz ciemna barwa moczu. Zwykle wtedy z surowicy krwi oznacza się poziom bilirubiny (sprawna wątroba wydala ją z żółcią). Sprawdza się też obecność enzymów wątrobowych. Niewielkie odchylenie od normy świadczy o uszkodzeniu wątroby, znaczne – o postępującej marskości. Zbyt niski poziom białek (protrombiny i albumin) sugeruje zaburzenia w jej funkcjonowaniu. Obecność amoniaku wskazuje natomiast na ciężkie uszkodzenie wątroby. Takie same objawy i uszkodzenia tego narządu czasami powodują zbyt często przyjmowane środki przeciwbólowe. Leki te, nawet jeśli są sprzedawane bez recepty, mogą uzależniać i uszkadzać wątrobę. Żeby dowieść, czy tak się nie stało, należy zbadać poziom enzymów wątrobowych – AspAT i AIAT.
Zapamiętaj! Internet nie zastąpi konsultacji z lekarzem!
Tagi: badanie krwi, badanie laboratoryjne, Bełchatów, Bełchatowie, krew bełchatów, laboratorium, pobranie krwi